Luxe en/of authentieke vakantiehuizen in Zuid Frankrijk

0113-58.20.36 RESERVEREN IN CORONA TIJD

Een moment geduld, uw zoekresultaten worden opgehaald.

Vind uw villa:

  • Selecteer op kaart

Uitgebreid zoeken:

uitgebreid zoeken
Daarom FranceVilla:
  • Meer dan 100 accomodaties in de Dordogne en Lot
  • Gratis inspiratiegids
  • Vragen? Bel 0113-58.20.36
  • Uitstekende service is bij ons de standaard

Informatie over de Lot et Garonne

Waarom kiezen voor een vakantie in de Lot et Garonne?

Ligging en aangenaam klimaat

Het prachtige departement Lot et Garonne is gelegen in het hart van de volgende omliggende departementen: Dordogne, Lot, Tarn et Garonne, Gers, Landes en Gironde. Een perfecte locatie om te vertoeven met een plezierig klimaat met lange warme zomers en een aangenaam voor- en najaar. De ultieme beleving van het 'buiten leven'. De meeste huizen hebben hier een zwembad, onmisbaar gedurende de lange, hete zomers. En al is er veel zonneschijn, het weer is niet zo extreem als in het zuiden van Frankrijk – zo blijft het landschap ook prachtig groen! Je hoeft maar weinig kilometers af te leggen om te kunnen genieten van het mozaïek aan landschappen dat er te zien is.

Het landschap  van de Lot et Garonne

Vakantie in de Lot et Garonne! Deze streek is vernoemd naar de rivieren de Lot en de Garonne en staat bekend als het land van duizend meren en duizend fruitboomgaarden. De glooiende heuvels ademen een rust uit die in de meer toeristische streken in Frankrijk nog wel eens ontbreekt. Saai? Beslist niet! In deze streek wemelt het van de bezienswaardigheden en uitstekende restaurants!

In de Lot et Garonne komt u vanzelf tot rust in de vakantie. Het landschap bestaat uit zacht glooiende heuvels met bossen, verspreide herenboerderijen en de fruitboomgaarden waar deze streek zo bekend om staat. Pruimen, perziken, abrikozen, altijd voor een zacht prijsje te koop bij de boer. De mooiste plekjes worden bezet door vakantiehuizen. Wel zo gemakkelijk, want zo staat u al gauw middenin de natuur voor mooie tochten. Wandelschoenen en rugzak niet vergeten! De auto laat u lekker een dagje staan bij uw vakantievilla

De geschiedenis van Villeneuve sur Lot

Villeneuve sur Lot is gesticht in 1253 door Alphonse van Poitiers, broer van Saint Louis, aan weerszijden van de Lot was vroeger, door haar bevoorrechte geografische ligging, een belangrijke handelsstad, evenals een van de machtigste vestigingen van het Zuid-Westen. Villeneuve sur Lot bewaart uit haar rijke verleden talrijke bouwkundige getuigenissen zoals de oude brug uit de 13e eeuw die een mooi plaatje vormt samen met de Notre Dame du bout du Pontkapel; het Lafayetteplein, het hart van de vesting omgeven door cornieres; de Pujolspoort en Parijspoort, overblijfselen van de oude vestingen … In een meer recente optiek, kunt u de mooie Sainte-Catherine kerk bewonderen, ingewijd in 1937. Dit gebouw is romaanbyzantijnse stijl, bekleed met bakstenen en natuurstenen, huisvest prachtige glas-in-lood ramen uit de 14e en 15e eeuw, die afkomstig zijn uit de vroegere kerk.

Activiteiten in de Franse campagne

Van kastelen tot molens tot wasplaatsen, van musea tot kappelletjes, van middeleeuwse dorpjes tot moderne steden. Je vindt het allemaal in de mooie streek van de Lot et Garonne.

• Kanoën op de rivieren de Lot en de Garonne

• Fietsen en wandelen door heuvelachtig landschap met fruitboomgaarden

• Bezoeken van Middeleeuwse bastides, kastelen en markthallen

• Geniten van rustig gelegen recreatiemeren met zandstrandjes

• Ontdek en proef het authentieke Franse plattelandsleven

In de Lot et Garonne is uw vakantievilla een uitstekende plek om de streek beter te leren kennen. Dit is Frankrijk zoals u het nog niet kent: authentiek en weinig toeristisch. Bezoek het historische Villeneuve-sur-Lot; de stad die u vanaf Pujols kunt waarnemen. Het is er groter en daardoor is er meer levendigheid, diverse bezienswaardigheden, winkels en restaurants. En ook wordt hier op Place de la Fayette elke vrijdagavond aan lange tafels met de Fransen samen gegeten en worden de Franse Chansons live gezongen. Dan de stad Agen. Met leuke pleintjes, terrassen en fantastische restaurants. Beeldschone middeleeuwse plaatsjes als Villeréal, Monflanquin en het strategisch gelegen Tournon-d’Agenais liggen allemaal in de buurt. De stoere donjon van Gavaudun, het enorme fort van Bonaguil en het Engelse kasteel van Sauvetere-la-Lémance, het château bij Duras met zijn wijngaarden; bijna te veel voor één vakantie!

De rivier de Lot biedt uitstekende mogelijkheden voor diverse watersporten, boottochtjes en hengelsport. De aanwezigheid van de prachtige golfbaan in Castelnaud de Grattecambe. Dit schijnt één van de mooiste banen in Zuidwest Frankrijk te zijn.

Aanmelding nieuwsbrief